ÚvodKlubArchiv aktualitLeda Cup 2014 Zagreb

Leda Cup 2014 Zagreb

24. března 2014

Závodnice SKP MG Brno skvěle reprezentovaly na mezinárodním závodě v Chorvatsku.

V kategorii seniorky Klára Opatřilová v konkurenci 16 gymnastek získala ve víceboji 5. místo, v porovnání gymnastek ročníku 1998 získala zlatou medaili za cvičení s kužely a stříbrné medaile za obruč a stuhu. Vynikající sestava s kužely jí navíc vynesla stříbrnou medaili i v hodnocení jednotlivých náčiní v rámci celé kategorie.

Velkou radost paní trenérce udělaly také juniorky. Mezi 27 gymnastkami obsadila ve víceboji juniorská reprezentantka ČR Denisa Kobylková druhé místo hned za vítěznou Iakovlelovou z Ruska. V ročníku 1999 Denisa zvítězila v sestavách s kužely a se stuhou.

Nikola Paschová potvrdila svoji stoupající formu a ve víceboji získala bronzovou medaili. Ze Zagrebu si odváží také tři druhá místa z ročníku 1999 za sestavy s obručí, míčem a kužely. Naše nejmladší juniorská závodnice Denisa Štěpánková opět předvedla strhující výkon a v rámci svého ročníku obsadila se sestavou s obručí druhé a s míčem třetí místo.

Gabriela Trnková se na svém prvním závodě nevyhnula chybám, i přesto získala stříbrné medaile za míč a kužele, které ji budou dále motivovat v tréninku. Jolana Randulová předváděla prvky obtížnosti precizně a ve velkém rozsahu a bronzová medaile za cvičení s kužely jí unikla jen těsně.

Denisa Dvořáková si odváží 4. místo za sestavu s kužely, kde jí bronz utekl o pouhých 0,05 bodu a velmi slušné páté místo za míč.

Celkově byla výprava klubu velmi úspěšná a gymnastky i paní trenérka Jarmila Zajoncová se už těší na další závody.

Na další fotografie ze závodu se můžete podívat ve fotogalerii.