ÚvodKlubArchiv aktualitSpring a South Moravia Cup 2014

Spring a South Moravia Cup 2014

7. dubna 2014

Mezinárodní závody, které SKP MG Brno uspořádalo 30. března se skvěle vydařily!

Poslední březnový víkend se v Městské hale Vodova v Brně konaly hned dva mezinárodní závody, organizované klubem SKP MG Brno.

Spring Cup

Dopoledne mladší gymnastky soutěžily v tradičním závodu Spring Cup. A naše závodnice si i v silné konkurenci i zahraničních gymnastek odvezly cenné kovy!

V ročníku 2009 si stříbrnou medaili vybojovala Veronika Anýžová.

Mezi děvčaty narozenými v roce 2008 se jako třetí umístila Luce Záděrová, na 8. místě potom skončila Amálie Macháčková, 9. Viktorie Dubinevičová, 10.  Anežka Štěpková a 11. Sophia Maturinová.

V kategorii MINI A ročníku narození 2007 zvítězila Anna Formáčková a hned těsně za ní se umístila Natálie Legindi. 8. se umístila Sabina Bajnoková, 9. Linda Večeřová, 10. Tereza Procházková a 17. Charlotte Štěpánková.

Mezi gymnastkami roč. narození 2006 jako 10. skončila Rebecca Tomicová a 11. skončila Tereza Svobodová.

V kategorii Naděje mladší v obrovské konkurenci 56 závodnic se na 5. místo prosadila Lucie Anýžová, 10. příčku potom vybojovala Julie Musilová. Lucie Anýžová navíc zacvičila i druhou nejlepší sestavu s obručí.

South Moravia Cup
V odpoledních hodinách se potom konal nový mezinárodní závod týmů South Moravia Cup. V něm soutěžila děvčata v kategoriích Naděje starší, Juniorky a Seniorky. Vyhlašovány byly výsledky každé kategorie, nejdůležitější ale byla soutěž týmů, které byly složené vždy z jedné závodnice z každé kategorie.

V této soutěži zvítězil tým SKP MG Brno, a to ve složení Denisa Kobylková, Klára Opatřilová a Barbora Klementová!

V kategorii Naděje starší vybojovala bronzovou příčku Barbora Klementová. Hned za ni se zařadily Jolana Randulová, Denisa Dvořáková a Gabriela Trnková. Jako devátá se umístila Veronika Wűnschová, a 12. místo obsadila Daniela Pešlová.

Děvčata si odnesla spoustu medailí i za jednotlivá náčiní v rámci svého ročníku narození. Mezi závodnicemi ročníku narození 2003 vybojovala Barbora Klementová stříbrné medaile za sestavy s obručí i míčem, Jolana Randulová si odvezla bronz na obruč a zlato za kužele a Gabriela Trnková v sestavě s kužely vystoupila na druhou příčku. Mezi děvčaty narozenými v roce 2002 získala Denisa Dvořáková zlato za sestavu s míčem a stříbro za kužele, Daniela Pešlová bronz na obruč.

V kategorii Juniorky s přehledem zvítězila Denisa Kobylková. Jako pátá se umístila Nikola Paschová, 11. skončila Denisa Štěpánková a 14. Anna Waldsbergerová.

Mezi gymnastkami roč. nar. 1999 si Denisa Kobylková vybojovala zlaté medaile za míč a kužele a stříbro za stuhu a Nikol Paschová zvítězila v sestavě s obručí. Denisa Štěpánková, která je roč. nar. 2001, získala stříbra za obruč a stuhu a bronz za cvičení s míčem.

V kategorii Seniorky si stříbrnou medaili odnesla Klára Opatřilová, která v této kategorii, kde se pořadí v jednotlivých náčiních nevyhlašovalo podle ročníků narození, získala dvě zlaté a jednu bronzovou medaili.

Všem závodnicím a jejich trenérkám gratulujeme! Poděkování patří zejména rodičům závodnic, kteří se opět postarali o hladký průběh závodu!

Úspěchů našich závodnic si všimla i brněnská média – konkrétně server brnenskadrbna.cz  a studentské munimedia.cz